Marcus Rashford

Marcus Rashford to 18-letni napastnik Manchesteru United FC, który zadebiutował w meczu Ligi Europejskiej z zespołem FC Midtjylland, strzelając 2 gole.

W kolejnym debiucie, tym razem w Premier League, Rashford strzelił 2 gole i zaliczył asystę w meczu z Arsenalem.

Rashford zadebiutował na EURO 2016

Rashford zadebiutował na EURO 2016Rashford zadebiutował na EURO 2016 już w drugim meczu Anglików. Anglicy podejmowali swoich wyspiarskich sąsiadów – Walię, z Garethem Balem na czele. Najlepszy walijski zawodnik szybko udowodnił swoją wartość strzelając gola z rzutu wolnego niemal z 32 metrów. Nie da się ukryć, że błąd popełnił bramkarz Joe Hart.

W drugiej połowie w składzie Anglików nastąpiły duże zmiany. Już w 46 minucie na boisku pojawili się Jamie Vardy i Daniel Sturridge. Pierwszy z nich, w swoim debiucie na EURO strzelił gola już po 10 minutach, wyrównując tym samym wynik meczu.

W 73 minucie na boisku pojawił się Marcus Rashford, który zastąpił niezbyt skutecznego Adama Lallanę. Anglicy praktycznie cały mecz dominowali na boisku i dopiero w 90 minucie udało się wreszcie postawić kropkę nad i. Walijskiego bramkarza sprytnym strzałem pokonał drugi ze zmienników – Daniel Sturridge.

Marcus Rashford, mając zaledwie 18 lat, zaliczył swój debiut w tej cyklicznej imprezie sportowej. Myślę, że na kolejnych Mistrzostwach Europy, Rashford może być podstawowym zawodnikiem reprezentacji Anglii.

Skomentuj: