Marcus Rashford

Marcus Rashford to 18-letni napastnik Manchesteru United FC, który zadebiutował w meczu Ligi Europejskiej z zespołem FC Midtjylland, strzelając 2 gole.

W kolejnym debiucie, tym razem w Premier League, Rashford strzelił 2 gole i zaliczył asystę w meczu z Arsenalem.

Marcus Rashford

Marcus RashfordMarcus Rashford urodził się 31 października 1997 roku w Wythenshawe w Anglii. Rashford jest profesjonalnym piłkarzem, który obecnie gra w Manchesterze United FC, w Premier League, czyli w najwyższej klasie rozgrywkowej angielskiej ligi.

Marcus Rashford w wieku 5 lat dołączył do szkółki piłkarskiej Fletcher Moss Rangers w Manchesterze. W wieku 7 lat Rashford przeniósł się do szkółki piłkarskiej Manchesteru United.

Marcus Rashford po raz pierwszy pojawił się na ławce rezerwowych Manchesteru United 21 listopada 2015 w wygranym meczu 2:1 z Watfordem. Rashford zadebiutował występując od razu w podstawowym składzie w wieku 18 lat. 25 lutego 2016 roku Rashford wystąpił w meczu Ligi Europejskiej, w którym strzelił 2 gole podczas rywalizacji z FC Midtjylland. Dzięki golom strzelonym przez Rashforda, w 63 i 75 minucie, Manchester wygrał 5:1 i awansował do 1/8 finału Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu FC Midtjylland wygrało 2:1.

Parę dni później, 28 lutego 2016, Rashford zadebiutował Premier League. Ponownie pojawił się w podstawowym składzie – tym razem w angielskim klasyku, w którym spotkały się Manchester‬ United z Arsenalem. W swoim drugim meczy w barwach Czerwonych Diabłów strzelił 2 gole (w 29 i 32 minucie) i asystował Anderowi Herrerze. Rashford był najlepszym graczem meczu i dzięki jego postawie Manchester United wygrał, na Old Trafford, z Arsenalem 3:2.